mieszkanie

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, aby uzyskać jak najwyższą cenę, to mam dobrą wiadomość. Specjalnie dla Ciebie przygotowałem poniższy poradnik, w którym zaprezentuję sprawdzone sposoby na łatwe, tanie i szybkie „podrasowanie” Twojej nieruchomości. Na końcu tego artykułu znajdziesz również praktyczną checklistę elementów do zweryfikowania przed jej prezentacją kupującemu.

Na moim blogu regularnie publikuję podobne poradniki związane ze sprawną organizacją procesu sprzedaży nieruchomości. Dlatego też zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera, a wtedy nic nie umknie Twojej uwadze.


Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży – najważniejsze aspekty

Depersonalizacja

1-mieszkanie-do-sprzedaży

Być może na początku ta nazwa zabrzmiała dla Ciebie groźnie, jednak nie jest to nic innego, jak usunięcie Twoich prywatnych przedmiotów z prezentowanych pomieszczeń. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju fotografiach, dyplomach, pamiątkach i innych elementach, które są ściśle z Tobą związane. Taki zabieg pozwoli zidentyfikować się potencjalnemu klientowi z oglądaną nieruchomością, a przecież zależy Ci, aby poczuł się w niej swobodnie i komfortowo.

Oczyszczenie

2-mieszkanie-do-sprzedaży

Jeśli Twoją przypadłością jest tak zwane “zbieractwo”, to sprzedaż mieszkania będzie najlepszym momentem do pozbycia się wszelkich zbędnych przedmiotów. Nie musisz przy tym od razu wyrzucać wszystkiego na śmietnik. Dobrym pomysłem jest oddanie ich znajomym lub wystawienie ofert na lokalnych grupach facebooka lub portalach ogłoszeniowych.

Neutralizacja

3-mieszkanie-do-sprzedaży

Bardzo ważną kwestią podczas przygotowania mieszkania do sprzedaży jest przywrócenie pomieszczeniom ich pierwotnych funkcji. W tym celu możesz usunąć tymczasowe ścianki oraz nieco odświeżyć ściany i sufity na jasny kolor. Zadbaj także o pozbycie się ze ścian starej boazerii oraz obrazów, a z podłogi ciężkich dywanów z poprzedniej epoki.

Zobacz kilka artykułów, które mogą Cię również zainteresować:

Eksploatacja

4-mieszkanie-do-sprzedaży

Na co dzień bardzo często nie zwracamy uwagi na zepsute wyposażenie w naszych mieszkaniach. Wynika to przede wszystkim z lenistwa i przyzwyczajenia w stylu “dobrze jest, jak jest”. Sprzedaż nieruchomości powinna jednak zmotywować Cię do dokonania przeglądu sprawności jej poszczególnych elementów. Zwróć tutaj uwagę na brakujące żarówki, cieknące krany, zepsute zamki i tym podobne detale, które z pozoru wydają się błahe.

Dekoracja

5-dekoracje

Zwieńczeniem przygotowania mieszkania do sprzedaży jest jego upiększenie różnego rodzaju dekoracjami. Najprościej zrobisz, jeśli wybierzesz się na wycieczkę do IKEI i zakupisz kilka najmodniejszych akcesoriów. Z kolei, gdy nie czujesz się na siłach, to skorzystaj z usług profesjonalistów w tym zakresie i odezwij się do mnie.


Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży – podsumowanie

Na osiągnięcie zadowalającej wartości nieruchomości ma wpływ wiele czynników. Myślę jednak, że warto zadbać przede wszystkim o te, na które masz bezpośredni wpływ. Powyższy poradnik – “Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży” ma za zadanie zwrócenie Ci uwagi na podstawowe elementy, na które patrzą kupujący. Jego uzupełnieniem jest checklista, z którą w łatwy sposób sprawdzisz gotowość nieruchomości do pokazania jej Klientom. Zgodnie z obietnicą możesz pobrać ją za pomocą poniższego formularza.

Teraz nie pozostaje Ci już nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce i doprowadzić do szczęśliwego finału transakcji. Podziel się także z pozostałymi czytelnikami swoimi sprawdzonymi sposobami i włącz się w dyskusję w komentarzach. Tymczasem do następnego!

podpis

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments