Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop? To pytanie u progu nadchodzących wakacji zadaje sobie wielu właścicieli nieruchomości. W dzisiejszym artykule przedstawię Ci sprawdzone sposoby na zabezpieczenie Twojego domu przed włamaniem oraz innymi nieprzyjemnościami. Zastosuj się do tych kilku prostych zasad i zadbaj o swój spokojny sen w czasie wymarzonego urlopu!

Zabezpieczenie domu przed wyjazdem – czy jest to konieczne?

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się wyjechać na krótki wyjazd bez wcześniejszego zabezpieczenia swojego domu. Czy jednak warto kusić los i pozostawiać w ten sposób dobytek swojego życia? Ja uważam, że jest to zachowanie bardzo nieodpowiedzialne i tym artykułem chcę Ci pokazać, jak odpowiednio zabezpieczyć dom przed urlopem. Nie Trzymam Cię już dłużej w napięciu i zapraszam do lektury artykułu!

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

 1. Powiadom sąsiadów o wyjeździe i poproś o zwrócenie uwagi na Twój dom. Dobry sąsiad, to prawdziwy skarb, który pożyczy Ci nie tylko cukier, ale również zatroszczy się o dom podczas Twojej nieobecności. Jeśli masz do niego zaufanie, to spokojnie możesz powierzyć mu klucze do domu i poprosić, aby raz na jakiś czas zapalił w nim światło, rozsunął zasłony, otworzył okno, a nawet wywiesił pranie na balkonie.
 2. Zamknij okna, drzwi i rolety zewnętrzne. Niby jest to oczywiste, ale wiele osób w przedurlopowej gorączce zapomina o takich podstawowych czynnościach. Upewnij się, że zamknięte są wszystkie okna – również te dachowe oraz wszystkie drzwi – także techniczne i garażowe. Jeśli posiadasz zewnętrzne rolety antywłamaniowe, to upewnij się, że system blokujący przed ich swobodnym podnoszeniem działa poprawnie.
 3. Zainstaluj system alarmowy. Jest to zdecydowanie podstawowy system zabezpieczający dobytek podczas Twojej nieobecności. W tym celu najlepiej skonsultuj się z zaufanym fachowcem w tej dziedzinie, którzy doradzi i zamontuje odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.
 4. Zatrudnij firmę ochroniarską. Idąc krok dalej możesz również zdecydować się na współpracę z profesjonalistami, którzy w razie włamania podejmą stosowną interwencję. Obecnie jest to bardzo powszechna metoda, która również dzięki oznakowaniu nieruchomości, jako ochranianej skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei.
 5. Zainstaluj system automatycznej symulacji obecności w domu. Takie rozwiązanie staje się obecnie coraz bardziej popularne i osobiście uważam je za bardzo przyszłościowe. Dla lepszego wyobrażenia jego działania warto przypomnieć sobie sceny z filmu “Kevin sam w domu”, gdzie włamywacze widząc palące się światło oraz grającą muzykę mieli złudzenie obecności domowników.
1 Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop

Jak zabezpieczyć dom przed złodziejami?

 1. Nie publikuj publicznych postów w mediach społecznościowych. W tym miejscu zachęcam Cię do zweryfikowanie ustawień prywatności w aplikacjach, których używasz. Upewnij się, że publikowane przez Ciebie posty są widoczne tylko dla osób, które nawiązały z Tobą bezpośredni kontakt.
 2. Nie chwal się zdjęciami z urlopu w czasie pobytu poza domem. Oczywiście pewnie kusi Cię wrzucenie na profile społecznościowe zdjęć z trwających wakacji. Jednak dla Twojego dobra radzę Ci, wstrzymaj się z tym do czasu Twojego powrotu do domu.
 3. Nie publikuj publicznie zdjęć Twojego domu w Internecie. Jest takie powiedzenie “mój dom, moją twierdzą” i do tego chcę Cię również zachęcić z perspektywy bezpieczeństwa znajdującego się w nim mienia. Nie ma absolutnie żadnej racjonalnej potrzeby, by postronne osoby wiedziały, w jak luksusowych warunkach mieszkasz.
 4. Nie podawaj do publicznej wiadomości informacji o długości Twojego urlopu. Tutaj natomiast zwrócić szczególną uwagę na informowanie o tym fakcie znajomych z pracy. Niech o faktycznej jego długości wiedzą wyłącznie osoby, którym ta informacja jest niezbędna do organizacji za Ciebie zastępstwa.
 5. Nie mów wszystkim naokoło o Twoim wyjeździe na wakacje. Niech będzie to czas tylko dla Ciebie, o którym nie musisz informować całego świata. Im mniej osób wie o Twoich planach urlopowych, tym z większym spokojem możesz zostawić swój dom na czas wyjazdu.
Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop

Zobacz kilka artykułów, które mogą Cię również zainteresować:

Jak zabezpieczyć dom przed nieprzyjemnymi sytuacjami?

 1. Zakręć źródła wody. Jeśli tylko masz taką możliwość, to zakręć główny zawór wody, doprowadzający ją do Twojego domu. W przeciwnym razie upewnij się, że wszystkie źródła wody są zamknięte. Wyjątek może tu stanowić system automatycznego nawadniania ogrodu podczas Twojej nieobecności.
 2. Zakręć zawór gazu. Jest to absolutnie jedna z podstawowych rzeczy, którą musisz zrobić dla bezpieczeństwa nie tylko Twojej nieruchomości, ale również okolicznych sąsiadów. Ulatniający się gaz jest powiem jedną z najpowszechniejszych tragedii i katastrof budowlanych.
 3. Odłącz niepotrzebne sprzęty od sieci elektrycznej. Są takie urządzenia, jak np. telewizor, pralka czy ekspres do kawy, które nie muszą być cały czas podłączone do prądu. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko zwarcia w instalacji elektrycznej oraz dodatkowo ograniczysz swoje rachunki za energię elektryczną do absolutnego minimum.
 4. Opróżnij lodówkę i wyrzuć śmieci. W ogromie spraw do załatwienia przed wakacyjnym wyjazdem nie zapomnij o wykonaniu tych prostych czynności. Pominięcie ich może skutkować przykrymi zapachami w domu po Twoim powrocie oraz rozwojowi robactwa.
 5. Ubezpiecz swój dom. Jest takie kolejne dobre powiedzenie “przezorny zawsze ubezpieczony”. Przed wyjazdem na urlop nie zapomnij tylko o wykupienia ubezpieczenia turystycznego, ale również zadbaj o odpowiednią ochronę Twojej nieruchomości. Zwróć szczególną uwagę na zakres, jaki obejmuje wykupione ubezpieczenie oraz upewnij się, że jest ono opłacone na czas.
2 Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop? – podsumowanie

Jestem przekonany, że przedstawione sposoby pomogą Ci odpowiednio zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop. Dzięki temu w spokoju odpoczniesz i nabierzesz sił do dalszej pracy. Zapisz sobie ten artykuł i wracaj do niego przed każdym planowanym urlopem. Będę wdzięczny, jeśli podzielisz się tym artykułem również ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Tymczasem życzę Ci wszelkiej pomyślności!

podpis

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments